Replacement for HP 14-DQ1033CL 7RP94UA 14-DQ2053CL 50V33UA 14-DQ4035CL 14-DQ2055WM 14-DQ1043CL 1V782UA 14-DQ1043D FHD 1920x1080 60HZ 14" LCD Non-Touch Screen Display Panel (Olny for Non-Touch Screen)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
01
quantity
Product details
Category
Compatible Model: Replacement for HP 14-DQ1033CL 7RP94UA 14-DQ2053CL 50V33UA 14-DQ4035CL 14-DQ2055WM 14-DQ1043CL 1V782UA 14-DQ1043D LED LCD Replacement Screen. Replacement Display technology: LED LCD Warranty:3 months Screen size: 14.0 inch Max. Resolution: 1920x1080 Attention. Before purchasing the item, please double check your model number and size resolution to ensure that 100% this is the correct item for your needs. Please be assured that the products are rigorously tested and securely packaged before leaving the factory to ensure that the goods are delivered to the user in good condition. If you have any questions, please contact PEHDPVS staff for prompt feedback and handling. Sincerely๐Ÿ™
  • Screen parameters, resolution, and connector: FHD 1920x1080 30 pin non touch screen.When purchasing, you need to check the laptop model and whether the screen is touch screen or not.
Brand PEHDPVS
Color Black
Model Name L61946-001
Resolution FHD 1080i
Item Weight 16 ounces
Screen Size 14 Inches
Aspect Ratio 16:9
Display Type LCD
Manufacturer PEHDPVS
Model Number for B140HAN04.0
Refresh Rate 60 Hz